Hungarian Chinese (Traditional) Croatian Czech English German Slovak Slovenian
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

KERNNÉ MIHÁCSI MELINDA VAS MEGYE SZOMBATHELY STRESSZ OLDÁS TRAUMA OLDÁS DULA SZÜLÉSTÁMOGATÁS GYERMEKÁGY SEGÍTSÉG GYERMEKNEVELÉS (2)

Módosítás: 30 november 2020

 Van olyan amire nem gondoltál várandósan?

 A születés, és szülés az élet egyik legmeghatározóbb élménye, akár elfogadjuk ezt, akár szőnyeg alá söpörjük. A képek rögzülnek, és újrajátszódnak, amikor elkezdenénk valami újat az életünk bizonyos szakaszaiban. Számtalan a témával foglalkozó szakember tapasztalja ezt, és döbbennek rá azok, akik problémájukkal fordulnak hozzájuk. Szülés előtt állva érdemes megállni egy kicsit és elgondolkodni a lehetőségeken, következményeiken, akkor is, ha hüvelyi szülésre, és akkor is, ha császárra készülünk.

 

Pár napja hallottam egy tanulságos viccet vidékre költözött ismerősömtől :

ebihalakat vett, amik kilenc gidát ellettek. Először elpusztult kettő. Akkor azt hitték, hogy azért, mert életképtelenek voltak. Aztán jött a többi, és a kilencből maradt kettő, amit meg tudtak menteni. Az eladót megkérdezve derült ki, hogy olyan ebihalakat vettek, amiket születés után egyből elszakítottak az anyjuktól és cumisüvegből tápláltak. Ez az ellésük volt a hetedik. Az előzőeknél egyből elválasztották a gidákat, nem is szoptathatták. A mostani elléskor ennek következtében még tisztogatni sem álltak neki az újszülöttjeiket, nemhogy szoptatni. A gidák pedig elpusztultak. (Parlagi kecskéikkel semmi gond nincsen.)

Hány beavatkozás van, ami megfoszt bennünket az ösztönöktől, és végül az utódok , és az emberiség sorsa múlik rajta? "A mostani anyák nem tudnak szülni." - Hallani orvosok szájából. A császármetszési átlagos arány 39% Magyarországon, több helyen 50 % körül vagy afölött van. (WHO ajánlása jóval alacsonyabb,10-15%)

Tényleg igaz, hogy mára elfelejtettünk szülni? Vagy csak elfelejtettük, hogy kérhetünk, és hogy nem mindegy kitől kérünk segítséget?

Megkérdezted-e  hogy születtél? Vártak-e téged, édesanyádat, édesapádat? Volt-e testvéred, akiről nem tudsz? Szoptatott-e az édesanyád és meddig? Akinek a történetét hallgatod, hogy készült fel a szülésre? Kikkel vette körül magát? Megnézted, hogy bánt csecsemőjével? Meddig szoptatta? Mit hallottál, láttál gyermekkorodban?… Tudtad, hogy mind hatással van a szülésedre, és a gyermekeddel kialakított kapcsolataidra?

Mondta már neked valaki, hogy ha odafigyelsz előbb érzed, hogy babát vársz, mint a teszt kimutatná? Megerősítettek abban, beszélgethetsz babáddal, és születése után már mint ismerős köszöntheted? Találkoztál olyannal, aki jobban ismer téged, mint te magadat? A várandósság alatt egyre érzékenyebbé válsz, aminek a csúcspontja a szülés és a gyermekágyas időszak. A legjobb alkalom, az önismeretre, és a babád megismerésére. Keress olyan szülésfelkészítőt, könyveket, amik a lelki részekre is kitérnek!

Amíg az asszonyok közel voltak a természethez,  láttak állatokat szülni, több generáció együtt lakott, több gyermek volt egy családban, és szülésnél olyan személyek vették körül a kismamát, akik tudták, hitték, hogy a nő tud szülni, addig gyermekkorától arra készült a lány, hogy anya legyen, várandósan odafigyeltek rá, és a legnagyobb támogatásban volt része a szülésnél is. Nem kellett kutatnia, több irányból megnézni, milyen lehetőségei vannak: Valóban csak az, amiket mondanak?

Tudtad, hogy a gátak tudatosításával, a félelmek oldásával változtatni lehet a szülés kimenetelén? Rengeteg természetes módszer van szülés közbeni fájdalomcsillapításra, és a császár utáni fájdalmak csökkentésére is. A képzett dúlák, (segítő asszonyok) független, és sokrétű segítséget nyújtanak neked. A lehetőségeid tárulnak ki a velük való beszélgetésekkor, és támogatásuk során.

Milyen hatása van a dúlai támogatásnak? Jelenléte pozitívan  befolyásolja a szülés kimenetelét: császármetszések száma 50%-kal csökken, az esetek 25%-ában rövidebb vajúdás, 60%-kal kevesebben kérnek epidurális érzéstelenítést, 40%-ban csökken az oxitocin használata, 30%-kal kevesebben kérnek fájdalomcsillapítást, a fogós szülések száma 40%-kal csökken.

 A dúla nem helyettesíti a szülésznőt, orvost, védőnőt, a párodat. Ő az aki független, elfogultságtól mentes. Nem dönt helyetted. Segít téged lelkileg, és testileg,  a kényelmed az első számára

  

      Kernné Mihácsi Melinda                   

Szüléstámogató és Gyermekágyas Professzionális Dúla,

Önismereti és Párkapcsolati Problémamegoldó Tréner

 

 Cím: 9700 Szombathely, Szent László király u. 13.

Mobil: + 36 70 319 5317

www.megnyilolehetosegek.hu

 

Oszd meg ezt a hirdetést!

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn